Razgovor o monografiji Goli život književnog jugoslovenstva Ideje konceptualne umetnosti u književnosti 1960-2010 (Službeni glasnik, 2020; edicija Avangarda, ur. Gojko Tešić) Dragana Đorđevića održaće se premijerno u subotu, 30. januara, od 20h, na FB@UK Parobrod.
O ovoj knjizi, pisanoj na akademskoj margini, koja se otvara stihovima Rajnera Marije Rilkea i Miroslava Mandića, osim autora govore: dr Tatjana Rosić, teoretičarka književnosti i medija, redovna profesorka FMK u Beogradu, dr Maja Ćirić, nezavisna kustoskinja i umetnička kritičarka iz Beograda, dr Stevan Vuković, kustos, istoričar i teoretičar umetnosti iz Beograda.
Dragan Đorđević doktorirao je na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Kao nezavisni istraživač objavio studiju Mala crna muzika: hip-hop nacija, nacionalna istorija, Država i njeni neprijatelji (Karpos, 2016) i hiper- esej Marsel & Prust: bezgrešne ćelijske deobe (KCNS, 2017)